Europos kalbų diena pradėta švęsti 2001 metais Europos tarybos ir Europos Sąjungos nutarimu. Ši šventė yra skirta viso pasaulio kalbų pagerbimui. Ji skatina kiekvieną mokytis vis daugiau įvairių, trapių ir tvirtų, naujų ar nuo senovės išlikusių kalbų. Štai mes, lietuviai, turėtumėme didžiuotis savo kalba, nes ji yra viena iš seniausių pasaulio kalbų, viena sudėtingiausių ir viena gražiausių.

Kauno Senamiesčio progimnazijos mokiniai savo ir viso pasaulio kalbas pagerbė prisimindami pagrindines Europos kalbas. Mokykloje buvo „Aušros“ gimnazistų parengti stendai su kiekvienos kalbos žodžiais. Parašyti pasisveikinimai ir mįslės pagrindinėmis kalbomis. Prie stendų buvo tų šalių tradiciniai patiekalai, visi vaišinosi ir kalbėjo skirtingomis kalbomis, o po pamokų progimnazijos mokiniai surengė koncertą, kuriame dainavo, deklamavo vokiškai, rusiškai, angliškai ir kalbėjo itališkai! Kiekvienas vaikas praturtino savo žodyną bent vienu nauju žodžiu.

Kalbėkime visomis pasaulio kalbomis, tačiau nepamirškime puoselėti ir savo gimtosios kalbos!

Goda Kundrotaitė, 6c