Vasario  4-9 dienomis 27 mūsų progimnazijos aštuntų klasių  mokiniai ir 3 mokytojos, įgyvendindami Nordplus  Junior tarptautinį projektą, dalyvavo pirmose projekto mobilumo veiklose Danijoje. Mokiniai ir mokytojai  lankėsi  Hjᴓrring  mieste. Šešių dienų programa Hᴓjene mokykloje mokiniams ir mokytojoms  leido artimiau susipažinti su Danijos švietimo sistema, prioritetais,  mokytojų darbo metodais. Teko lankytis įvairiose pamokose, stebėti ugdymo procesą iš arčiau bei pasisemti gerosios patirties. Viešnagės progimnazijoje metu stebėjome, kaip sėkmingai mokyklos erdvės    pritaikomos ir išnaudojamos mokymui(si) bei poilsiui. Įspūdį paliko tiek pradinių klasių mokinių, tiek vyresniųjų klasių mokinių mokyklinis gyvenimas, užimtumas pamokose.  Mokiniai mobilumo metu susipažino su Danijos istorija bei kultūriniu gyvenimu, lankėsi įvairiuose muziejuose ir miestuose. Toks tarptautinis bendradarbiavimas mokiniams padėjo suvokti kultūrinius skirtumus, leido  atskleisti savo šalies identitetą bei pajusti Danijos visuomeninio bei kultūrinio gyvenimo ypatumus. Mokiniai  gyvendami šeimose tobulino anglų kalbos žinias bei plėtojo komunikacinius gebėjimus, taip pat susipažino su bedraamžių iš Danijos kasdienybe, pomėgiais, laisvalaikiu. Bendruomenės vakaronės metu mūsų mokiniai pasididžiuodami pristatė Lietuvos istorinį ir kultūrinį gyvenimą. Žiedės Bieliauskaitės, Rugilės Višinskytės bei Martynos Puskunigytės pranešimas anglų kalba paliko didžiulį įspūdį Danijos mokyklos bendruomenei, leido pajusti lietuvišką dvasią. Projekto dalyviai visą kelią namo dalinosi įspūdžiais, diskutavo, ką galėtų pritaikyti savo mokykloje, džiaugėsi galėdami ugdytis įvairias kompetencijas. Pavasarį lauksime svečių iš Danijos.