2020 m. pirmąjį pusmetį Kauno Senamiesčio progimnazijoje įvyko nemažai lietuvių kalbai ir literatūrai skirtų konkursų. Baigiantis mokslo metams galime pasidžiaugti puikiais rezultatais ir laureatų sėkme.

Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados dalyviams teko pademonstruoti puikų gimtosios kalbos išmanymą ir apsiskaitymą. 5 klasių grupėje geriausiai sekėsi Margaritai Ratkelytei (5c), antrąją vietą užėmė Milda Sakalauskaitė (5c), trečiąją – Kotryna Krikščiūnaitė (5c). 6 klasių grupėje pirmąją vietą užėmė Martynas Kondrotas (6a), antrąją – Gerda Škėmaitė (6c) ir trečiąją – Gytis Miklovis (6c). Septintokų grupėje jau trečius metus iš eilės nugalėtojos titulo nepaleidžia Goda Kundrotaitė (7c), antrąją vietą užėmė Augustė Požerskytė (7a), o trečiąją – Ieva Sabastijauskaitė (7c).  Aštuntokų tarpe geriausiai sekėsi Miglei Cirulytei (8c) – I vieta, Elzei Nacevičiūtei (8c) – II vieta, Ugnei Čekavičiūtei (8b) – III vieta.

Raštingiausio mokinio konkurso dalyviams teko rašyti nelengvą diktantą. Penktokų tarpe raštingiausia tapo Kotryna Krikščiūnaitė (5c), antrąją vietą užėmė Ditė Stulauskaitė (5c), o trečiąją – Henrieta Cikaitė (5a). Raštingiausia šeštoke tapo Andželika Džervaitė (6a), ji atstovavo mokyklai Kauno miesto šeštokų diktantų konkurse. Antroji vieta atiteko Liutaurui Ūsui (6a), trečioji – Gerdai Škėmaitei (6c).  Septintų klasių nugalėtojų trejetukas toks pat kaip ir lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados: I vieta – Goda Kundrotaitė (7c), II vieta – Augustė Požerskytė (7a), III vieta – Ieva Sabastijauskaitė (7c). Aštuntokų tarpe dar kartą laureate tapo Miglė Cirulytė (8c), antrąją vietą užėmė Ugnė Čekavičiūtė (8b), trečiąją – Elzė Nacevičiūtė (8c).

Mokyklos meninio skaitymo konkurse savo gebėjimus demonstravo 5-8 klasių mokiniai. Labiausiai komisiją sužavėjo ir I vietą užėmė Martynas Kondrotas (6a), antrąją vietą užėmė –Goda Kundrotaitė (7c), o trečiąją – Margarita Ratkelytė (5c).

Mokiniai pademonstravo ne tik raštingumą, bet ir rašto grožį, taisyklingumą, estetiškumą. Dailyraščio konkurse penktokų grupėje geriausiai sekėsi Aisčiui Zadžiauskui (5c), antroji vieta atiteko Saulei Gūžytei (5b), trečioji – Guodai Urbonavičiūtei (5a). Gražiausiai rašančia šeštoke išrinkta Silvija Lažauskaitė (6a), antrosios vietos laimėtoja – Melita Tebėraitė (6a), trečiosios – Nojus Morkūnas (6a). Septintokų grupėje jau antrą kartą nugalėtoja tampa Dominyka Rudytė (7b), antrąją vietą užėmė Ieva Sabastijauskaitė (7c), o trečiąją – Vaiva Vasilenko (7b).

Kai kuriose klasėse vyko literatūrinės pasakos konkursas. Savo sukurtas pasakas mokiniai skaitė klasės draugams, vertino vieni kitų darbus, o įdomiausios pasakos buvo išsiųstos respublikiniam literatūrinės pasakos konkursui, kurį organizavo Maironio lietuvių literatūros muziejus. Labai džiugu, kad 7a klasės mokinio Kristijono Padegimo pasaka „Milžino žudikas“ buvo puikiai įvertinta ir jis tapo konkurso laureatu. Siūlome pasiklausyti įgarsintos pasakos:

Visus mokslo metus vyko projektas „Kauno klausimėlis“. Jo metu mokiniai galėjo tyrinėti savo miesto istoriją ir kultūrą ieškodami atsakymų į pateiktus klausimus. Aktyviausiai projekte dalyvavo ir į visus klausimus atsakė 7a klasės mokinė Simona Nesteckytė.

Sveikiname visus laureatus. Linkime smagios ir prasmingos vasaros. Džiaukitės, ilsėkitės, aukite ir tobulėkite!