Italija

Š. m. lapkričio 19–25 d. I. C. „Giorgio Perlasca“ mokykloje Romoje, (Italija) įvyko pirmasis tarptautinio Erasmus+ projekto – MELT (Managing Emotions in Learning and Teaching – Building Inclusive Learning Environments) šalių partnerių susitikimas. Šiame susitikime dalyvavo mokytojai ir mokiniai iš Italijos, Portugalijos, Prancūzijos, Anglijos, Lietuvos ir Maltos. Senamiesčio progimnazijai atstovavo anglų kalbos mokytoja Jolanta Petravičienė, etikos mokytoja Daiva Mikučionienė ir gamtos mokytoja Rima Skirgailienė bei keturi šeštų klasių mokiniai: Vytautas Ilonis, Augustas Bumbulis, Liepa Vaitiekūnaitė ir Ieva Šaliūnaitė.

Šio vizito metu mokiniai gyveno italų šeimose ir kartu su jų vaikais lankė pamokas mokykloje, taip pat dalyvavo ir netradicinėse pamokose: kūrė bendrą piešinį, o vėliau pagal jį ir muziką. Mokiniams buvo labai įdomu palyginti savo ir itališką mokyklą, pamokas, mokytojus, maistą. Didelis iššūkis buvo visą laiką kalbėti tik angliškai ar net itališkai. Jų įspūdžius galite skaityti čia.

Mokytojai lankė ir stebėjo pamokas, jiems vyko intensyvūs mokymai apie mokymo ir mokymosi modelius, buvo diskutuojama apie mokytojo kompetencijas skirtingose šalyse, planuojamos projekto veiklos. Taip pat vyko susitikimas su buvusiu Italijos švietimo ministru prof. Luigi Berlinguer, kuris kalbėjo apie švietimo svarbą ir mokytojo vaidmenį visuomenėje.

Be abejo, susipažinome su nuostabia Romos architektūra, aplankėme Vatikaną, Šv. Angelo pilį, Trevi fontaną ir kitas įžymias miesto vietas. Ir nors lietus buvo dažnas palydovas,  nuotaikos tai visai negadino.

Grįžome pilni naujų potyrių, susiradę naujų draugų, labai daug pamatę, nustebinti italų svetingumo, pagilinę anglų kalbos įgūdžius ir pilni entuziazmo toliau vykdyti  projekto veiklas.

Kitas šalių partnerių susitikimas vyks 2019 m. kovo 11 – 17 d. Anglijoje.