Anglija

Š.m. kovo 11–17 d. Anglijoje, Tonbridge mergaičių mokykloje (Hillview Shool for Girls) vyko antrasis tarptautinio Erazmus+ projekto MELT (Managing Emotions in Learning and Teaching – Building Inclusive Learning Environments) šalių partnerių susitikimas. Šiame susitikime dalyvavo mokytojai ir mokiniai iš Italijos, Portugalijos, Prancūzijos, Anglijos, Lietuvos ir Maltos.

Senamiesčio progimnazijai šiame susitikime atstovavo anglų kalbos mokytoja Jolanta Petravičienė, muzikos mokytojas Dainius Druskis ir istorijos mokytoja Justina Vitkutė bei trys šeštų klasių mokinės: Marta Muižytė, Saulė Pakrosnytė ir Luka Pavlovaitė.

Šio vizito metu mokinės gyveno anglų šeimose ir kartu su jų vaikais lankė pamokas mokykloje, taip pat dalyvavo ir netradicinėse pamokose – kūrė bendrą vaidinimą. Mokinėms buvo labai įdomu palyginti savo ir anglišką mergaičių mokyklą, pamokas, mokytojus, maistą. Didelis iššūkis ir, žinoma, nepamainoma patirtis buvo visą laiką kalbėti tik angliškai. Jų įspūdžius galite skaityti čia.

Mokytojai susipažino su mokykla, lankė ir stebėjo pamokas, dalyvavo intensyviuose mokymuose apie mokymo ir mokymosi metodus, kartu su kitais susitikimo dalyviais diskutavo apie mokytojo asmenines savybes, aptarė problemas, su kuriomis susiduria mokytojai, išrinko projekto logotipą, planavo projekto veiklas.

Be abejo, susipažinome ir su Londonu, pamatėme svarbiausius objektus, lankėmės Londono miesto muziejuje, Grinvičo karališkojoje observatorijoje, Londono nacionalinėje galerijoje. Kaip tikri anglai dieną pradėdavome nuo pokalbių apie orą. O jis ten tikrai buvo permainingas: saulę keisdavo lietus ir atvirkščiai.

Grįžome pilni naujų potyrių, susiradę naujų draugų, labai daug pamatę, nustebinti anglų svetingumo, įgavę pasitikėjimo, pagilinę anglų kalbos įgūdžius ir kupini entuziazmo toliau vykdyti projekto veiklas.

Kitas šalių partnerių susitikimas vyks 2019 m. gegužės 20–26 d. Portugalijoje.