Portugalija 2019 gegužė (Agrupamento de Escolas no1 de Serpa)

Š.m. gegužės 20–26 d. Portugalijoje, Serpos mokykloje (Agrupamento de Escolas no1 de Serpa) vyko trečiasis tarptautinio Erazmus+  projekto MELT (Managing Emotionsin Learningand Teaching – Building Inclusive Learning Environments) šalių partnerių susitikimas. Šiame susitikime dalyvavo mokytojai ir mokiniai iš Italijos, Portugalijos, Prancūzijos, Anglijos, Lietuvos ir Maltos.
Senamiesčio progimnazijai šiame susitikime atstovavo mokyklos direktorė Gita Levickienė, anglų kalbos mokytoja Jolanta Petravičienė bei keturi šeštų klasių mokiniai: Vaiva Vasilenko, Dominyka Rudytė, Antanas Kupstas ir Jonas Kaminskas.
Visą savaitę mokiniai gyveno šeimose ir kartu su jų vaikais lankė pamokas mokykloje, taip pat dalyvavo ir netradicinėje veikloje – kūrė muzikines miniatiūras, išreiškiančias emocijas. Mokykla mokiniams tikrai pasirodė kitokia ir dėl ilgesnių (sudubliuotų ) pamokų, neįprastos ausiai kalbos, ir dėl gausybės visuose koridoriuose eksponuojamų mokinių darbų. Ir dar dėl to, kad mokykla turi savo šunį, kuriuo rūpinasi paskirtos klasės mokiniai, o myli visi. Portugalijoje viešėjusių mokinių įspūdžius galite skaityti čia.
Mokytojai susipažino su mokykla, lankė ir stebėjo pamokas, dalyvavo intensyviuose mokymuose apie pozityvios psichologijos reikšmę, mokymosi sunkumų turinčių mokinių įtraukimą į mokyklos veiklas, planavo kitus susitikimus.
Nemažai pakeliavome. Lankėme gretimus miestelius Mertolą, Piasą, susipažinome su kultūriniu paveldu ir mokyklomis.
Kelionę baigėme spalvingoje Lisabonoje – mieste, kuriame privalu paragauti tradicinių pyragėlių pasteis de nata, įmerkti kojas į gaivinantį Atlanto vandenyną bei pėsčiomis įveikti bent vieną miesto kalvą…
Grįžome labai daug pamatę, patyrę ypatingą portugalų svetingumą, pagilinę anglų kalbos įgūdžius ir kupini entuziazmo toliau vykdyti projekto veiklas.
Dabar lauksime svečių Kaune ir mūsų mokykloje. Jau spalio 7–13 dienomis. Užsisakome gerą orą!