Tarptautinis Erasmus+ projektas ,,Įtraukiojo ugdymo tobulinimas su Erasmus plius“
Džiaugiamės, kad Švietimo mainų ir paramos fondas patvirtino Kauno Senamiesčio progimnazijos pateiktą paraišką Erasmus plius programos projektui ,, Įtraukiojo ugdymo tobulinimas su Erasmus plius ” Nr. 2024-1-LT01-KA122-SCH 000231893
Projekto tikslas – tobulinti įtraukiojo ugdymo taikymo strategijas bei praktinius metodus, keliant darbuotojų tarpkultūrinę kompetenciją, siekiant pripažinti ir gerbti mokinių įvairovę, atsižvelgiant į kiekvieno individualius gebėjimus ir poreikius.
Šis tikslas tiesiogiai siejasi su progimnazijos strateginio plano 2022-2024 metams metų prioritetine veikla „Užtikrinti saugią ugdymosi aplinką ir kokybišką ugdymą įvairių poreikių (specialiųjų poreikių, gabiems, grįžusiems iš užsienio) mokiniams“.
Siekiame išlaikyti aukštus mokinių rašymo, matematikos pasiekimus, gerinti ugdymo kokybę, praturtinant ugdymo turinį bei tobulinti bendruomenės žinias, kompetenciją, kelti mokytojų, mokytojų padėjėjų ir specialistų kvalifikaciją darbui su iš užsienio grįžusiais ir specialiųjų poreikių mokiniais. Projektas suteiks galimybę pedagogams ir specialistams tobulinti kvalifikaciją užsienio šalyse, kad jie galėtų ne tik susipažinti su kitų šalių švietimo sistemomis, bet ir įgauti naujų žinių, įtraukiojo ugdymo metodų, kas padėtų įstaigai dar labiau patobulinti įtraukiojo ugdymo kokybę. Tikimės, kad susipažinus su Europos šalių gerąja patirtimi, mokykloje užtikrinti kokybišką ugdymąsi visiems mokiniams, pripažįstant ir gerbiant įvairovę, atsižvelgiant į kiekvieno individualius gebėjimus ir poreikius, vengiant bet kokios diskriminacijos, bus paprasčiau ir lengviau.
Į mokymo kursus numatoma siųsti 4 dalyvius (pedagogai, švietimo pagalbos specialistai, asmenys, atsakingi už ugdymo organizavimą).
Kursų trukmė – 5 darbo dienos, 8 val per dieną, viso 40 val. Laikotarpis: derinamas pagal kursų programos laiką/grafiką.
Kursų programos temos: įvairovė klasėse: palaikomasis ir įtraukusis ugdymas, mokymo programų kūrimas ir pritaikymas, individualūs ugdymo planai, efektyvus mokymas ir mokymasis: parama visiems mokiniams, mokymosi stebėjimas, registravimas ir ataskaitų teikimas, bendradarbiavimas su šeimomis, mokyklos bendruomene ir pagalbos specialistais, žinių panaudojimas savo mokykloje ir kt.
Kursų programa susideda iš skirtingų temų, tačiau susijusių su įtraukiuoju ugdymu. Dalyviai sužinos, kaip greičiau nustatyti besimokančiųjų poreikius ir galimybes, kaip tinkamai pritaikyti aktyvaus mokymosi strategijas ir metodikas, išmoks naujų metodų, kaip didinti mokinių motyvaciją ir įsitraukimą, skatinti toleranciją ir įvairovę.
Kursus organizuos partneris DUE I SRL, esantis Panni, Italijoje.
Projekto koordinatorė Inga Daugirdė
Projektas „Galimybių mokykla“
Kauno Senamiesčio progimnazija partnerio teisėmis dalyvauja projekte „Galimybių mokykla“ Nr. 10-072-P-0001, kuris yra finansuojamas ES fondų lėšomis ir bendrojo finansavimo lėšomis
Šio projekto tikslas – stiprinti ugdymo, atliepiančio mokinių amžių ir poreikius, kokybę.
Projekto įgyvendinimas – nuo 2024 m. balandžio mėn. iki 2027 m. liepos mėn.
Projekto vykdytojas – Nacionalinė švietimo agentūra.
Projektas įgyvendinamas su daugiau nei 800 partnerių.
Bendras projekto biudžetas – 19 187 021,64 Eur
Projekte numatytos veiklos:
- inovatyvaus, personalizuoto ugdymo turinio ir priemonių kūrimas priešmokykliniame ir pradiniame ugdyme;
- didelį mokymosi potencialą turinčių mokinių ugdymo turinio turtinimas;
- vadovėlių, skirtų tautinėms mažumoms gimtosioms kalboms mokytis, parengimas;
- vadovėlių bendrojo ugdymo mokykloms įsigijimas įtraukiant ir profesinio mokymo įstaigas, vykdančias bendrojo ugdymo programas;
- visuomeninio ugdymo ir gamtos mokslų nacionalinių mokinių pasiekimų patikrinimų (NMPP) 4 ir 8 kl. rengimas.
Projekto tikslinė grupė: mokytojai, švietimo pagalbos specialistai, mokyklų vadovai, mokyklos bendruomenė, mokiniai ir ugdytiniai, tyrėjai, Nacionalinės švietimo agentūros darbuotojai.
Projektas Nr. 10-072-P-0001 įgyvendinamas pagal 2021–2030 m. švietimo plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos švietimo plėtros programos pažangos priemonę Nr. 12-003-03-01-03 „Užtikrinti visiems prieinamą šiuolaikinį ugdymo turinį“.
Daugiau informacijos apie projektą galima rasti projekto vykdytojo Nacionalinės švietimo agentūros tinklapyje: https://www.nsa.smm.lt/projektai/vykdomi-projektai/projektas-galimybiu-mokykla/
„Įtrauktis: visiems ir kiekvienam“
Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) organizuos kvalifikacijos tobulinimo veiklas daugiau nei 2000 specialistų, kurie gilinsis į praktinį įtraukties švietime taikymą. Prie šių specialistų prisijungia ir Kauno Senamiesčio progimnazijos komanda!
Per ateinančius kelerius metus mokymų cikluose dalyvaus 100 šalies mokyklų, tarp kurių – Kauno Senamiesčio progimnazijos komanda. Atrenkant švietimo įstaigas pirmumas buvo teikiamas mokykloms, kuriose ugdomas didesnis specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių skaičius. Spalį stiprinti kompetencijas pradės pirmosios ugdymo įstaigos.
„Šie mokymai išsiskiria savo dėmesiu kiekvienai dalyvaujančiai mokyklai individualiai, net 60 proc. laiko užims dalyvių praktiniai užsiėmimai. Mokytojai, kartu su specialistais, sudėtingų atvejų sprendimo grupėse, galės aptarti bei spręsti sudėtingus mokinių ugdymo ir elgesio klausimus. Nemažą dėmesį skirsime ir mokyklų vadovams, jų darbo specifikai šiais klausimais, taip pat, kaip bendrai pastiprinti mokyklos bendruomenę“, – teigia Kristina Ignatavičienė, projekto „Įtrauktis: visiems ir kiekvienam“ vadovė.
Numatomas veiklas sudarys įvairios mokymų programos bei praktiniai užsiėmimai apie pamokų ir mokyklos gyvenimo organizavimą remiantis įtraukties bei universalaus dizaino principais.
Užsiėmimus apima tokios temos kaip mokinių dėmesio koncentracija, laiko ir erdvės suvokimas, kalba bei komunikacija, mąstymas ir samprotavimas, taip pat pasiekimų vertinimas, pamokos planavimas, mitų bei klaidingų nuostatų nagrinėjimas.
Specialistai baigę mokymų programą gebės geriau pažinti mokinių poreikius, gebėjimus ir ypatumus, jiems parinkti tinkamus mokymo būdus, sėkmingai bendradarbiauti su tėvais bei formuoti visų bendruomenės narių nuostatas, leidžiančias priimti vaikų įvairovę.
„Vykdant mokymus bus siekiama, kad darni mokyklos komandos veikla leistų priimti tinkamus sprendimus problemoms, kylančioms klasėje ar už jos ribų“, – priduria K. Ignatavičienė.
Veikla organizuojama įgyvendinant naują NŠA projektą „Įtrauktis: visiems ir kiekvienam“. Jo tikslas – didinti įtrauktį ir prieinamumą švietime tobulinant pedagoginių darbuotojų kvalifikaciją, kuriant metodinę medžiagą, specialiems ugdymo poreikiams pritaikytas užduotis ir skaitmeninius sprendimus darbui mokyklose.
Plačiau apie projektą >>>>
Projektas įgyvendinamas pagal 2021–2027 metų Europos sąjungos fondų investicijų programą (ESF+).
Projektas galimybių mokykla
Ugdymo priemonės mokykloms
Projektas įtrauktis visiems ir kiekvienam