Kaip ir kiekvienais metais, rugsėjo mėnesį, į Šiluvą švęsti Švč. Mergelės Marijos Gimimo atlaidų atkeliauja daug piligrimų iš visos Lietuvos. Rugsėjo 10 dieną 7, 8 klasių  merginų būrelis kartu su Kauno  arkivyskupijos jaunimu taip pat keliavo į Šiluvą dalyvauti jaunimo dienoje. Šventė prasidėjo septynių kilometrų piligriminiu žygiu gražiame Šiluvos šile. Gėrėdamiesi nuostabia mus supančia gamta,  sustojome keturiose stotelėse. Vienoje – būsimas kunigas atsakinėjo į įvairius jaunimui aktualius klausimus, kitoje – galėjome susiverti rožinį iš karoliukų, trečioje – grupelėse dalinomės savo tikėjimo ir gyvenimo patirtimi. Truputį pasistiprinę keliavome toliau. Eidami dviejų kilometrų kryžiaus kelią, lapeliuose parašėme savo svarbias intencijas, taip pat meldėmės už savo artimuosius, taiką pasaulyje. Eidami kryžiaus kelią, klausėmės jaunų žmonių liudijimų apie išgyventus sunkumus, apie didelę meilės galią.

Po šventų Mišių, kurias Bazilikos aikštėje aukojo Vilniaus vyskupas Darius Trijonis, vyko šventinė vakarienė – linksmavakaris. Jaunimo dienos pabaigą vainikavo Žiburių liturgija. Jau sutemus, rankose laikydami žvakutes, kartu su Lietuvos vyskupais, keliavome aplink Šiluvos miestelį. Stotelėse išgirdome vyskupų liudijimus apie jaunystėje atrastą savo pašaukimo kelią. Nors į Kauną grįžome jau sutemus, bet širdyje buvo labai gera, ramu ir viltinga.