Tarptautinis projektas ,,Erasmus +“ Kelionė į Romą

Kelionę pradėjome skrydžiu į Rygą. Paskui Rygos oro uoste palaukę 3 valandas kitu lėktuvu skridome į Romą. Ten šiltai ir maloniai sutikti susipažinome su naujaisiais savo draugais, pas kuriuos įsikūrėme.
Visi nuotykiai prasidėjo, kai išaušo antroji diena ir visi mokiniai, atvykę iš Lietuvos, dalyvavo projekto skirtingose veiklose. Penkias dienas man teko arčiau susipažinti su itališka mokykla: dalyvavau geometrijos, geografijos, italų kalbos ir prancūzų kalbos pamokose. Aš ir Liepa turėjome galimybę pristatyti mūsų progimnaziją. Viešėdama  pastebėjau didelį skirtumą   tarp itališkų  ir lietuviškų mokyklų – ten vaikams nėra užduodama namų darbų (tik labai retai). Tiesą pasakius, aš buvau labai nustebusi. Ar tai mokiniams į naudą?  Negi jie viską spėja padaryti mokykloje? Visi klasės draugai, su kuriais man teko susipažinti Italijoje, buvo labai draugiški, nepaisant to, kad klasėje buvo 13 berniukų ir 3 mergaitės😊
Vienas geriausių dalykų šioje kelionėje buvo itališkas maistas mokykloje, šeimoje ir restoranuose. Per visą kelionę suvalgiau tiktai dvi porcijas ledų, liūdna, tačiau jos buvo nuostabios.
Programoje dalyvavo vaikai ir mokytojai iš tokių šalių, kaip Prancūzija, Didžioji Britanija, Portugalija, Malta, Lietuva ir Italija. Buvo labai įdomu susipažinti su naujais žmonėmis ir susirasti naujų draugų. Visi programos dalyviai kūrė meno ,,pasirodymą‘‘- tai buvo labai unikalus, keistas ir juokingas nuotykis. Taip pat programoje buvo dvi keliones į Romos miesto centrą. Asmeniškai aš buvau labai nustebinta Romos grožiu.
Įvairioms veikloms pasibaigus laisvą laiką leisdavau italų šeimoje.  Mes spėjome peržiūrėti 3 Hario Poterio dalis. Taip pat aplankėme Koliziejų. Daug bendravau su naująja drauge, kurios šeimoje ir gyvenau,  Chiara.
Esu labai patenkinta šiuo projektu. Manau, kelionė buvo naudinga mano anglų kalbos gebėjimams ugdyti ir akiračiui praplėsti.
Ieva Šaliūnaitė, 6 c klasė

Mano patirtis Italijoje

Italijoje dauguma žmonių yra labai draugiški, ypač mokykloje, kurioje aš lankiausi. Pastebėjau, kad jie nelinkę kalbėti anglų kalba.

Taip pat pastebėjau, kad mokyklos Italijoje ir Lietuvoje labai skiriasi. Mūsų mokyklose daug dėmesio skiriama dalykams išmokyti, o Italijos mokykloje, kurioje aš lankiausi,  yra daugiau dėmesio skirta muzikai, o ne pagrindiniams mokomiesiems dalykams mokyti. Toje mokykloje iš pagrindinių mokomųjų dalykų yra sustiprinta matematika, italų kalba ir istorija. Pamokos Italijoje trunka apie 1 valandą ir tarp kai kurių pamokų nėra pertraukų. Lietuvoje pamokos trunka 45 minutes ir tarp kiekvienos pamokos yra pertraukos. Patiko stebėti ir italų kultūrą – jie didžiuojasi savo istorija, kiekviena detale. Gal todėl  Romos centre yra gausu parduotuvių, kuriose  parduodami senovės romėnų karių šarvai  ir ginklai.

Augustas Bumbulis, 6a kl.