Lietuva

Anglų kalbos pamokos, kurios truko po 14 valandų per parą

Spalio 8–12 dienomis Kauno senamiesčio progimnazijoje lankėsi tarptautinio daugiašalio „Erasmus+“ projekto MELT svečiai iš Italijos, Portugalijos, Prancūzijos (Baskų krašto), Anglijos ir Maltos mokyklų. Iš viso 14 mokytojų ir 16 mokinių. Tai jau ketvirtasis projekto susitikimas, suteikiantis galimybę mokiniams mokytis kitaip, o mokytojams – tobulėti. Projekto metu mokiniai gyveno šeimose ir lankė pamokas. Tad mūsų mokiniams, kurie globojo svečius, anglų kalbos pamokos šią savaitę truko net po 14 valandų per parą. Juk visą laiką su naujuoju draugu reikėjo bendrauti tik angliškai! Mokytojai taip pat neleido svečiams atsipalaiduoti: įtraukė į visas mokyklines veiklas ir užsiėmimus. Tuo tarpu mokytojai diskutavo apie bendrąsias mokytojų kompetencijas, analizavo projekto pirmųjų metų rezultatus ir planavo naujas veiklas kuriant bendrą Europos mokytojo profilį.

Antradienį visi projekto dalyviai lankėsi Kauno miesto savivaldybėje, kur juos priėmė ir Kauno miesto vardu sveikino miesto mero pavaduotojas Mantas Jurgutis. Jis trumpai papasakojo mūsų svečiams apie Kauno mokyklas ir koks svarbus Kauno miestui yra švietimas, kuriam skiriama net 46 procentai miesto biudžeto. Tai svečiams padarė didelį įspūdį. Pasėdėję mero kėdėje ir apdovanoti simbolinėmis dovanomis, svečiai išskubėjo apžiūrėti miesto.

Trečiadienį projekto dalyviai vyko į Anykščius, kur vaikščiojo medžių viršūnėmis – medžių lajų taku ir susipažino su lietuvių tautinio paveldo tradicijomis Arklio muziejuje. Šilta, pačių iškepta duona, tarsi tai dienai užsakytas puikus oras ir žaidimai lauke nepaliko nei vieno abejingo.

Labai svarbus buvo ir ketvirtadienio bendruomenės vakaras, kai mokykloje susirinko mokytojai, svečiai, mokiniai ir jų tėveliai. Linksmos dainos, šokiai įtraukė visus ir parodė, kokie galime būti vieningi ir kokie esame panašūs, net jei ir esame iš skirtingų šalių.

Sportinė nuotaika apėmė visus penktadienį, netradiciniuose fizinio ugdymo užsiėmimuose. Juk ne visi yra bandę kovos menus ar linksmąsias estafetes.

Nors oras ir nelepino, o savaitė prabėgo greitai, visi jautėsi tiesiog „kaunastiškai“! Svečiai išvyko pilni entuziazmo bei užsidegimo toliau vykdyti projekto veiklas ir su pažadu dar kada nors čia sugrįžti.

Skip to content