Prancūzija

Projektas Erasmus + MELT Prancūzijoje

Atrodo, kad visai neseniai Senamiesčio progimnazijos septintokai išlydėjo Kaune viešėjusius savo draugus iš užsienio šalių ir nė nepajuto, kaip atėjo laikas mūsų mokyklos atstovams ruoštis į kelionę.

Taigi š. m. sausio 27 – vasario 2 d. Senamiesčio progimnazijos atstovai viešėjo Prancūzijoje, baskų regione, Cambo-les-Bains Xalbador kolegijoje, kur vyko penktasis tarptautinio Erasmus+  projekto MELT (Managing Emotions in Learning and Teaching – Building Inclusive Learning Environments) šalių partnerių susitikimas. Šiame susitikime dalyvavo mokytojai ir mokiniai iš Italijos, Portugalijos, Prancūzijos, Anglijos, Lietuvos ir Maltos.

Senamiesčio progimnazijai šiame susitikime atstovavo mokyklos direktorė Gita Levickienė, anglų kalbos mokytoja Jolanta Petravičienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Daiva Martyncevienė bei keturi septintų klasių mokiniai: Goda Kundrotaitė, Gerda Petrulionytė, Viltė Janaščiūtė ir Domantas Jasiukaitis.

Visą savaitę mokiniai gyveno šeimose ir kartu su jų vaikais lankė netradicines pamokas mokykloje, taip pat dalyvavo ir meninėje bei sportinėje veikloje – mokėsi dainų ir šokių, išreiškiančių emocijas, išmoko populiarų baskų žaidimą pilotą. Visi kartu kelių šalių vaikai išmoko ir bendruomenei pristatė dainas baskų ir anglų kalbomis. Daug muzikos mokytojo ir publikos pagyrimų nusipelnė Lietuvos atstovai, kurių meninė raiška paliko gilų įspūdį. Mokinių įspūdžius skaitykite čia.

Mokiniams patiko ir mokykla su gražiu kiemu ir sporto aikštelėmis, erdviomis klasėmis ir mokinių poilsio kambariais, o mokytojai žavėjosi kolegų darbo sąlygomis bei labai draugišku ir vieningu kolektyvu. Padarė įspūdį ir mokykliniai pietūs, kuriuos visi mokiniai valgo vienu metu per ilgąją pertrauką. Mokiniams teko dalyvauti projektinėje veikloje  – tą savaitę mokykloje nevyko tradicinės pamokos, o visi užsiėmimai buvo skirti stalo žaidimams. Teko pramokti ir baskų kalbą bei pagilinti anglų kalbos žinias. Beje, šioje srityje lietuvaičiai savo gebėjimais nusileido tik anglams. Visų šalių atstovai kūrė bendrą plakatą apie aplankytą šalį.

Mokytojai susipažino su mokykla, lankė ir stebėjo veiklas, kartu su vaikais mokėsi dainuoti, kūrė idealaus Europos mokytojo portretą, dalyvavo mokymuose apie emocijų reikšmę mąstymo procese, aptarė atliktų tyrimų rezultatus, planavo kitą susitikimą.

O kaipgi be kelionių! Juk nuvykus į kitą šalį norisi kuo daugiau pamatyti. Organizatoriai palepino svečius išvykų gausa. Žavėjomės nepaprasto grožio miestais Biarritz ir Bayonne, grožėjomės uolomis padabinta Atlanto vandenyno pakrante. Taigi pavyko praplėsti geografijos, istorijos, gamtos žinias. O kas svarbiausia – šios kelionės praturtintos smagiu bendravimu ir nauja draugyste. Juk taip smagu keliauti su naujais draugais.

Kelionę baigėme Ispanijos mieste Bilbao, iš kurio oro uosto skridome namo. Tačiau suspėjome pasigrožėti spalvingu ir tvarkingu miestu, o didžiausią įspūdį paliko Gugenheimo modernaus meno muziejus.

Grįžome daug kuo praturtėję: naujomis žiniomis, įspūdžiais, pažintimis, įveiktais iššūkiais. Baskų krašto grožis ir žmonių svetingumas ilgai liks mūsų širdyse. O kaip smagu žinoti, kad turi draugų kitame Europos krašte.

Skip to content