Kovo 16-oji – Knygnešio diena. Ji skirta prisiminti ir pagerbti žmones, kurių dėka buvo apgintas ir išsaugotas lietuviškas žodis.

Šiai ypatingai dienai ir didvyriškiems mūsų protėviams paminėti kovo 19 d. 5 a klasės mokiniai dalyvavo integruotoje istorijos – lietuvių k. pamokoje „Knygnešystė – tautos istorijos dalis“ (mokytojos V. Juškienė ir G. Sargevičienė). Istorijos mokytoja supažindino mokinius su 1864 – 1904 metų istorijos atkarpa, kurioje vyko žūtbūtinė lietuvių tautos kova už gimtąjį žodį. Mokiniai analizavo knygnešių kelių žemėlapį, žiūrėjo filmo „Knygnešys“ ištraukas, aptarė jas, dirbdami grupėse, kūrė laikraštėlius apie spaudos draudimo metus, pirmuosius lietuviškus laikraščius, žymiausius knygnešius. Mokiniai aplankė Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje esančią Knygnešių sienelę, kurioje įamžinta 100 labiausiai nusipelniusių knygnešių, pasakojo apie knygnešių karalių Jurgį Bielinį, skaitė eiles, apžiūrėjo ne viename vadovėlyje matytas skulptūras – J. Zikaro „Knygnešys“ ir P. Rimšos „Vargo mokykla“.

Ši netradicinė integruota pamoka gerokai praplėtė mokinių istorines žinias, lavino grupinio darbo, viešojo kalbėjimo įgūdžius.